PRAWIDŁOWE ROZSTAWIENIE ŚRUCIN I MONTAŻ CONNECTORA DACRONOWEGO DO GUMY

Czasami muszę powtarzać omawiane tematy, ale oglądając zestawy niektórych zawodników, włos się jeży na głowie (włosy jeszcze mam). NIE WOLNO W ZESTAWACH DO TYCZKI SKUPIAĆ ŚRUCIN BY DOTYKAŁY DO SIEBIE !!!!!

Mam nadzieję , że napisane tłustym drukiem i dużymi literami , przemówi do czytających. Takie dociskanie powoduje niekorzystne układanie się  żyłki, przekrzywianie się osi żyłki pod wodą oraz nienaturalne podawanie przynęty na haczyku. Prawidłowe rozstawienie przedstawiam na poniższych fotografiach. Niech to Wan utkwi w głowach i kolejne zestawy budujcie w ten sposób.

Kolejny temat to szybkie i prawidłowe zamocowanie gumy do connectora dacronowego. Na końcu gumy wiążemy na mokro (ślinę) normalny węzeł lub tak zwaną ósemkę.

Zaciskamy mocno węzeł i nadmiar gumy obcinamy przy samym węźle, jak na poniższym zdjęciu.

Na końcu bezwęzłowym connectora dacronowego (łącznika guma zestaw), na samym dakronie robimy tak zwany węzeł samozaciskowy, pokazane to jest na fotografii poniżej.

Teraz pozostaje tylko wprowadzić koniec amortyzatora z węzłem do oka pętli samozaciskowej wykonanej na dacronie.

Po zaciśnięciu pętli samozaciskowej wciągamy miejsce połączenia gumy z dacronem do silikonowego zderzaka tak by nasze miejsce połączenia znalazło się w jego środku, wykonujemy to z czuciem , ciągnąc za dacronowy koniec z węzłem umieszczony w connectorze. Efekt końcowy pokazany jest na zdjęciu poniżej.

Teraz życie stanie się bardziej jasne i radosne. Polecam taki sposób montażu.

Pozdrawiam czytelników DZIADEK

2 myśli nt. „PRAWIDŁOWE ROZSTAWIENIE ŚRUCIN I MONTAŻ CONNECTORA DACRONOWEGO DO GUMY

 1. Witam, zauważyłem u Anglików na ostatnich Mistrzostwach Europy, że stosują takie konektory również do cienkich amortyzatorów (nr.2, nr. 3, nr. 4). Jasne są zalety stosowania tego rodzaju łącznika natomiast dużym problemem jest jego łączenie z tak cienką gumą, zwykły węzełek przy wprowadzaniu do wnętrza łącznika po prostu przechodzi (nawet przy najmniejszych draconach). Ja wykonuje ogromy supełek tzn. wspomnianą wyżej ósemkę tylko przekładam żyłkę kilkukrotnie przez pętelkę ( przy gumie 0,6 nawet ośmiokrotnie) powstaje więc ogromny ‚guz’ de facto wielkości pojedynczej ósemki wiązanej na grubej gumie. Może są jakieś inne węzły lub sposobu montażu, mój nie wygląda zachęcająco. Pozdarwiam

  Polubienie

  • Wszystko zależy od samego connektora, większość dostępnych ma dwa rozmiary , bywają cztery wielkości. Sam węzeł ma być tylko wciągnięty do wnętrza zderzaka i tylko tyle. Można wiązać również większe węzły , aby tylko na mokro.
   DZIADEK

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s