ZIMOWE PORZĄDKI – SPRZĘT

Powiedzenie ,,Mała sprawa – mały problem , duża sprawa to wielkie problemy” to motto dzisiejszego wpisu , który dedykuję wszystkim koleżankom i kolegom , którzy jeszcze nie rozpoczęli porządków w sprzęcie wędkarskim. Im więcej sprzętu posiadacie tym więcej jest do przeglądu oraz wszelkich napraw i poprawek.

Zacznijmy od wędek . Te powinny być starannie namoczone pod ciepłą bieżącą wodą. Możemy tego dokonać pod natryskiem lub w wannie. Pierwszą czynnością jest rozłożenie tyczek , uklejówek oraz batów na części. Wszystko starannie moczymy w ciepłej (nie gorącej !!!!) wodzie . Następnie przygotowujemy miskę z ciepłą wodą dodajemy płyn do mycia naczyń i za pomocą gąbki myjemy dokładnie wszystkie elementy wędek. po umyciu każdy element spłukujemy zimną bieżącą wodą i odstawiamy w pozycji pionowej do obcieknięcia i wyschnięcia. Po całkowitym wyschnięciu wszystkie elementy przecieramy miękką  szmatką , na którą wcześniej nanosimy multispray CX 80.

d5ba0e0383183552f7ead158c6763660

Ten spray będzie wam jeszcze wielokrotnie potrzebny!!! Teraz możemy przystąpić do ponownego złożenia naszych skarbów. Tak zabezpieczone wędki przez kilka pierwszych wyjazdów będą odporne na kurz oraz wodę. Bolonki myjemy trochę inaczej. Dolny korek odkręcamy , wyjmujemy (o ile są dystanse) i ustawiamy wędkę pionowo przelotkami do góry. Rozsuwamy poszczególne elementy i wkładamy między sąsiednie rury wędki zapałkę lub patyczek od lizaka.  Wlewamy do wilgotnej wędki po kilka kropli płynu do mycia naczyń i wlewamy ciepłą wodę pochylając co dwie trzy sekundy wędkę na prawo i lewo. Następnie dokładnie spłukujemy i odstawiamy do całkowitego wyschnięcia. Po całkowitym wyschnięciu polerujemy każdą część wędki szmatką nasączoną CX 80. Przed włożeniem czystych wędzisk do pokrowca , nie zapomnijcie wytrzepać go z piasku,  liści i kurzu . Jeżeli jest taka możliwość to najlepiej go wyprać.

W kolejnych wpisach o następnych pracach koniecznych do wykonania przed sezonem.

Pozdrawiam DZIADEK

4 myśli nt. „ZIMOWE PORZĄDKI – SPRZĘT

  • Pod natryskiem równie dobrze się myje.
   Pozdrawiam i proszę głosować
   ZAGŁOSUJ NA MÓJ BLOG
   W KONKURSIE BLOG ROKU
   WYŚLIJ SMS O TREŚCI
   H11916
   POD NUMER 7122
   Koszt SMS-a wynosi 1,23 brutto
   Pozdrawiam DZIADEK
   Z jednego numeru tylko jeden SMS

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s