PSTRĄGI NA PAPROCHY RELAXA

Wybrałem się na pierwszy w tym roku spacer z ulubionymi paprochami firmy RELAX. Rzeka o tej porze roku ma bardzo niski stan wody a ,,kropkowane pochowały się w korzeniach drzew lub pod nawisami brzegowymi.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wybierałem miejsca z,, głęboczkami” lub wyraźną rynną. Nie dało to żadnego rezultatu. Dopiero po rzutach wykonywanych na większe odległości oraz pod zatopione korzenie drzew , złowiłem swojego pierwszego w tym roku pstrąga. Wprawdzie nie był to ,,okaz” jednak hol dostarczył wiele emocji.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

łowię stosunkowo cienko , jak na okazy które występują na moim ulubionym odcinku. Stosuję żyłkę Ultraviolet Mikado o średnicy 0,12 mm , główki Trapera Mikro 1g i wspomniane paproch Relax w kolorach perła z brokatem. seledyn z brokatem oraz czysty seledyn (sałata). Po kilkunastu minutach kolejny pstrąg był gotowy do sesji fotograficznej.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Taki spacer powoduje , ze zaczynam czasami ,,kombinować” . Tym razem postanowiłem rzucać i wręcz przesuwać przynętę obok zatopionych korzeni i gałęzi. Z każdą chwilą prowadziłem przynętę coraz wolniej , chwilami zaczepiając o zatopione gałązki . Podczas takiego prowadzenia miałem bardzo silne uderzenie pstrąga jednak zaplątał się w korzenie zatopionego drzewa i urwał przynętę. Po zmianie na nową główkę i twisterka , cały czas prowadziłem przynętę w opisany sposób. Opłaciło się bo na brzegu wylądował fajny ,,kropkowaniec”.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pierwszy wypad uważam za udany i tylko patrzeć jak znowu odwiedzę swoje tereny.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pozdrawiam czytelników bloga , a zwłaszcza spinningistów.

DZIADEK

2 myśli nt. „PSTRĄGI NA PAPROCHY RELAXA

  • Inazuma Flash Perch firmy MIKADO długości 2,40 to jeden kij , drugi to całkowicie moja konstrukcja ,tez o długości 2,40 m
   posiadająca dwie szczytówki , pierwsza z pełnego blanku tubowego (po odległościówce) druga to tradycyjna wklejka z bardzo cienkiego węgla.
   Pozdrawiam

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s