DZISIEJSZE PSTRĄGI NA PAPROCHY RELAX

Dzisiejsza ucieczka z pracy, była obfitująca w brania dużych pstrągów. Pierwsze trzy ładne pstrągi wyszły na najmniejsze paprochy RELAX w ulubionym przez nie kolorze ,, młodej kłódki” seledynowym. Czwarty z kropkowańców trafił,  jednak zmuszony byłem do wyprowadzania go do rynny , gdyż brnął w kierunku swojej kryjówki w korzeniach czarnej olchy. Zbyt długo z nim walczyłem i sprawiedliwość pozostała po jego stronie. Wrócił tam , skąd wyszedł , czyli w korzenie drzewa. Po przejściu kilkudziesięciu metrów , wpadłem po pas w bobrzą norę . Zanim się wygramoliłem , zauważyłem w oddali wyjście dużego pstrąga. Cichutko udałem się w to miejsce i po pierwszym rzucie miałem co fotografować.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Słonecznie i zimno.

Po kilkunastu minutach miałem na haku kolejnego pstrąga zapewne około 40 centymetrów. Ten wypiął się dość szybko. Dalej szukałem choćby maleńkiej rynienki w pobliżu dużych drzew, których korzenie wrastają w wodę. Znalazłem i cierpliwość została wynagrodzona. 43 centymetry  mięsa, szybka sesja fotograficzna i rybka do wody. Piękny szeroki pstrąg o ciekawym srebrzystym ubarwieniu. Sprzęt jak ostatnio , więc nie opisuję.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Muszę koniecznie , zrobić sobie wysięgnik do aparatu fotograficznego , gdyż robiąc sobie samemu zdjęcia tych dużych ryb nie obejmuje.

Pozdrawiam czytelników DZIADEK

 

Jedna myśl nt. „DZISIEJSZE PSTRĄGI NA PAPROCHY RELAX

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s