METODA BOLOŃSKA część 3

Przedstawię teraz diagramy do zbudowania zestawów do bolonki. Zaznaczam że przdstawiany jako pierwszy jest ZABRONIONY NA ZAWODACH WĘDKARSKICH !!! Całe obciążenie nie może spoczywać na dnie !!! Jest to jednak bardzo skuteczny zestaw przy połowie leszczy czy brzan.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zestaw, który proponuję stosować podczas zawodów w chwili gdy nastawiamy się na leszcze i inne ryby żerujące z dna , powinien wyglądać w sposób pokazany na poniższej fotografii. Na płytkich wodach(do 2 metrów) stosuję przy krętliku trzy śruciny 0,1g , do trzech metrów głębokości zmieniam na śruty o,2g natomiast na głębszych od trzech metrów zakładam trzy śruty 0,3g. Czynię tak aby zestaw był w miarę delikatny a jednocześnie szybko umieszczał przynętę na dnie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ostatni z prezentowanych zestawów zalecam stosować podczas połowu płoci, krąpi , świnek i cert. Zestaw jest tak wygruntowany, aby przynęta w najwyższym punkcie łowiska ledwie dotykała dna.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Metoda bolońska prawidłowo nazwana BOLOGNESE ( z włoskiego), to wspaniała metoda połowu. Szkoda, ze w naszym kraju mamy zbyt mało łowisk aby ją stosować. Na podkarpaciu jest najbardziej rozpowszechniona (San, Wisłoka, Wisłok), tam wędkarze najlepiej posługują się tymi wędkami. Kompletny zawodnik , bez względu na to czy są zawody, gdzie można ją zastosować, czy też nie ma takich zawodów, powinien ja mieć opanowaną.

alcedo-absoluteanelli

 

 

4 myśli nt. „METODA BOLOŃSKA część 3

  1. Jest o tym w temacie zestaw – żyłka . Jest tam omawiana żyłka do odległościówki, także wychodzi na jedno jeżeli chodzi o bolonkę.

    Pozdrawiam

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s